29. novembra 2022 je potekalo selekcijsko šolsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje za osmošolce in devetošolce. Učenci so tekmovali v 2 skupinah: 8. in 9. razred. v tem šolskem letu (2022/2023) je osrednja tema tekmovanja “Rime srca, ritmi sveta”. Osmošolci in devetošolci letos berejo knjigo Vinka Möderndorferja Romeo in Julija iz sosednje ulice. 
 
Šolskega tekmovanja na podružnični osnovni šoli Grajena  se je udeležilo 10 učencev – 1 iz 8. in 9 iz 9. razreda. 
 
Priznanje prejme 1/3 sodelujočih, glede na vrstni red dosežkov, in ti so: Enja Kirbiš (8.g) in iz 9.g: Kaja Bole, Klara Tikvič in Manca Lampič.
 
Na regijsko tekmovanje se uvrsti po 1 iz vsake tekmovalne skupine. Iz skupine 8. razredov Enja Kirbiš, iz skupine 9. razredov pa Kaja Bole.
 
Vsem iskrene čestitke za sodelovanje in lep dosežek.
 
Mentorica: Biserka Malek
(Visited 53 times, 1 visits today)