V petek, 18. 11. 2022, je naša šola imela naravoslovni dan. V šolo smo prišli 8.10, saj so bile nulte ure odpovedane. Prvo uro smo zajtrkovali z razredniki. Jedli smo slovenski tradicionalni zajtrk. Slovenski tradicionalni zajtrk vsebuje domači črni kruh, toplo mleko, med, maslo in zeleno jabolko. Razredi prve triade so spoznavali mleko in mlečne izdelke. O njih so ustvarili tudi plakate. Učenci 4. in 5. razreda so se pomerili v kuhanju in peki. Spekli so kruh, vaflje in pecivo. Naredili so tudi sadna nabodala. Učenci zadnje triade s 6. razredom smo se učili o pomembnosti zdrave prehrane. Ogledali smo si veliko powerpoint-ov in poučnih videov. Verjameva, da lahko v imenu cele šole poveva, da smo se na naravoslovne dnevu zelo zabavali.

                                                                                               Blažka Brlek in Enja Kirbiš

(Visited 63 times, 1 visits today)