Za nami je pester teden, teden različnih dejavnosti in poln novih doživetij. V času od 2. 10. do 8. 10. 2023 je potekal Teden otroka. Naslov letošnje osrednje teme je bil Zakaji in zatoji radovednosti. Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari. Vodi nas k odkrivanju sveta okoli nas in raziskovanju znanja. Ko smo radovedni, se »aktiviramo« in začnemo raziskovati tisto, kar nas zanima. Z radovednostjo napredujemo, prihajamo do novega znanja, novih izkušenj in spoznanj. Otroci kažejo radovednost s spraševanjem ter željo po odkrivanju nečesa novega, radovedni so do vsega, kar počnejo, kar opazujejo. Skozi igrivo raziskovanje zadovoljijo svojo radovednost in jo na ta način razvijajo. Radovednost pomaga otrokom odkrivati in razumeti svet. V tem tednu smo bili zelo radovedni. Z radovednostjo smo pričeli že kar v ponedeljek prvo šolsko uro, ko smo prisluhnili šolskemu radiu, nato nadaljevali z različnimi dejavnostmi skozi ves teden:

~ devetošolci so brali zbirko knjig Zakaj mlajšim učencem,

~ iskali smo najpogostejšo poved Zakaj… pri učencih v tretji triadi,

~ imeli smo evakuacijsko vajo,

~ vsi učenci šole in delavci smo dokazali, da nas je dovolj za živo verigo, s katero smo »objeli« našo šolo,

~ v glavnih odmorih so si mlajši učenci privoščili risanke na temo Zakaj, igrali Tombolo, plesali, imeli rekreativne odmore,

~ v tem tednu so si učenci lahko prinesli v šolo svoje igrače – dnevi si bili iz dneva v dan zanimivejši,

~ učenci 2. razreda so pekli slastne vaflje,

~ našel se je čas za sproščen pogovor z učenci in učitelji,

~ pri malici smo si privoščili presenečenje – sladoled,

~ aktivno smo sodelovali na Otroški mestni seji v Mestni občini Ptuj,

~ učenci so nas od Dnevu učiteljev prijetno presenetili z lepo mislijo,

~ za piko na i, pa smo v petek prinesli v šolo šolske potrebščine v poljubnem rekvizitu…

Radovednost je pokala po šivih. Oglejte si foto utrinke. Ne bo vam žal.

Vanja Majcen

(Visited 249 times, 1 visits today)