V soboto, 10. 12. 2022, smo se učenci, ki se udeležujemo različnih tekmovanj, in smo uspešni na različnih področjih, odpravili v Ljubljano na izlet. Dobili smo se ob 7.00 pri matični šoli. Prvi postanek smo imeli v Lukovici, kjer smo tudi pomalicali. Nato smo nadaljevali vožnjo proti Ljubljani. Vreme nam ni bilo naklonjeno, saj je deževalo. Ampak kljub vremenu smo se imeli prečudovito. Naša skupina, poimenovana »Deveti plus Blažka«, smo se odpravili na ogled mesta. Ogledali smo si Tromostovje, mestno hišo, reko Ljubljanico … Posebej smo občudovali dela našega Plečnika, saj letos obeležujemo 150-letnico njegovega rojstva. Nato smo se odpravili v muzej, v katerem nam je vodička razkrila veliko zanimivosti Ljubljane. Kasneje smo se vsi odpravili proti šolskemu muzeju, ki sem se ga najbolj veselila. V muzeju smo najprej imeli učno uro naših dedkov in babic. Sploh si ne predstavljam, da bi hodila v takšno šolo.

Ker je bil čas kosila, smo se odpravili v Mcdonalds. Sledil je ogled lučk in odkrivanje krasnih ljubljanskih ulic. Nato pa je prišel čas za odhod. Odpravili smo se na avtobus. Ko smo bili že skoraj na Ptuju, je začelo snežiti, kar nam je še dodatno polepšalo dan.

Raziskovanje Ljubljane mi je bilo res zanimivo in upam, da se še kdaj ponovi.

Blažka Brlek, 8.g