V soboto, 26. 3. 2022, smo se učenci planinskega krožka po dveh letih odpravili na pohod. Pretekli dve leti nismo hodili na izlete, zaradi korona virusa. Tokrat je bil naš cilj grad Vurberk in Grmada. Zjutraj smo se zbrali pred OŠ Grajena. Vodnik Planinskega društva Ptuj nam je povedal tudi nekaj pravil, ki smo jih morali upoštevati. Obute smo morali imeti pohodne čevlje. V nahrbtniku pa niso smela manjkati rezervna oblačila, podloga za sedenje, vrečka za smeti, sendvič, pijača in sadje. Od šole smo se sprva odpravili na grad Vurberk, od tam pa na Grmado. Vmes smo imeli počitke. Najdaljši počitek je bil na gradu Vurberk. Med potjo smo opazovali živali kot so srne, krave, pikapolonice in v daljavi slišali detla. Ko smo hodili po grebenu Grmade smo videli zaščiteno rastlino, ki se imenuje Navadni kosmatinec. Zelo zanimiva je bila hoja po gozdu, saj je bilo zelo veliko listja. Listje mi je ponekod segalo vse do kolen. Ko smo se vračali proti šoli, so po nas prišli starši. Sobotni pohod smo zaključili v sončnem vremenu. Zelo se veselim naslednjega pohoda.

Zapisala: Neli Svenšek, 5.g

(Visited 192 times, 1 visits today)