Na martinovo soboto (11. 11. 2023) smo se grajenski planinci odpravili na izlet v neznano. Izkazalo se je, da je cilj Žigartov vrh na Pohorju (1346 m).

Celo noč je deževalo, zato smo bili pripravljeni na blato, a največje presenečenje je bila debela snežna odeja. Na svežem zraku smo preživeli dobre 4 ure in se dodobra naužili snega. Vmes smo se ogreli in okrepčali v Ruški koči.

učiteljica Tatjana Šmigoc

Planinskega izleta sta se udeležila tudi dva nova člana. Najmlajši je o izletu povedal:

Prvič sem bil na izletu s planinskim krožkom. Šli smo na Pohorje. Bil je sneg in kepali smo se. Bili smo na Žigartovem vrhu. Dobil sem prvo štampiljko v planinski dnevnik. Slikali smo se poleg snežakov. Komaj čakam, da grem na naslednji izlet.   

Aljaž Šmigoc, 2. g

(Visited 67 times, 1 visits today)