V soboto, 23. 3. 2019 smo se odpravili na planinski izlet na Veliko planino. Ob 7.00 smo se zbrali na železniški postaji in se odpeljali do vznožja Velike planine. Najprej smo pojedli malico in se odpravili proti vrhu. Do vrha smo hodili po gozdu, približno eno uro. Vmes smo imeli postanke. Na vrhu je bilo še nekaj snega, tako, da smo se malo kepali.Videli smo veliko žafrana in teloha. Daljši postanek smo imeli v Domžalskem domu, kjer sem si tudi kupila magnetek za spomin. Od Domžalskega doma smo se odpravili proti planšarskemu naselju in kapeli Marije Snežne. Občudovali smo bližnje gore in opazovali planšarske hiške. Planinski vodnik nas je tudi opozoril na nevarnosti v gorah in na to kako moramo reagirati ob nevihti. Zelo smo uživali. Za nami je res lepa sobota.

FOTOUTRINKI

Blažka Brlek, 4.g

(Visited 122 times, 1 visits today)