V soboto, 18. 5. 2019, smo se ob 7.00 skupaj z učenci OŠ Breg, odpravili na planinski izlet na Uršljo goro. Z avtobusom smo se peljali do koče pod goro. Ko smo pojedli malico, smo se odpravili na pohod. Na poti proti vrhu smo videli označeno stopinjo Uršule in zapis o njeni legendi. Opazovali smo cvetoči teloh, zvončke in druge rastline. Ko smo prišli do vrha, smo v megli zagledali planinsko kočo, kjer smo se tudi ogreli in okrepčali z malico. Ob koči je bilo tudi veliko snega. Ogledali smo si najvišje ležečo cerkev v Sloveniji. Preden smo se odpravili proti avtobusu smo se povzpeli še do najvišje točke, kjer smo se vpisali v knjigo in si ogledali vetrovnik, na katerem so smeri bližnjih vrhov, ki jih sicer nismo videli zaradi megle. Eden od otrok je na travniku zagledal slepca, ki smo si ga kasneje vsi opazovali, saj ga pri nas le redko vidimo. Na koncu poti nas je začel greti tudi sonček. Vožnja z avtobusom proti domu je bila kar dolga. Na železniški postaji so nas čakali starši. Ta izlet nam bo ostal za vedno v spominu.

FOTOUTRINKI

Zapisale: Tija, Enja, Neja-4.g

(Visited 73 times, 1 visits today)