V dneh od 5. do 16. oktobra, bo potekala

HUMANITARNA AKCIJA ZBIRANJA ŽIVIL.

Zbiranje bo potekalo v ekokotičku,  kjer so nameščene škatle za živila. Zbrana živila bomo podarili učencem naše šole iz socialno šibkejših družin. Prosimo, da prinašate samo tista živila, ki so v originalni embalaži, vakuumsko pakirana, niso poškodovana ter jim rok trajanja še ni potekel (npr.: riž, moka, testenine, mleko, olje, pakirani mesni izdelki, konzerve, sladkarije in drugo).

Odprimo srca in dokažimo, da razumemo stisko soljudi.

Prav tako smo začeli z zbiranjem starega papirja. Zabojnik za papir se nahaja na parkirišču pred šolo. V zabojnik odlagamo časopis, revije, kataloge, zvezke, učbenike, prospekte, papirnate vrečke, pisemski in ovojni papir,  kuverte, odpadna embalaža od papirja… ne pa praznih kartonskih škatel.

Naj vas spomnimo, da še vedno zbiramo prazne tonerje in kartuše, stare mobitele, prazne baterije in plastične zamaške. Zabojčki za odlaganje se nahajajo v ekokotičku.

Naredimo nekaj dobrega za naše okolje in se pridružimo zbiralnim akcijam.

   
Koordinatorka ekošole:   Ravnateljica: 
Nada Sevšek   Tatjana Vaupotič Zemljič        

       

(Visited 44 times, 1 visits today)