Tudi v tem šolskem letu smo bili uspešni na razpisu projekta Mladi 2024/2025, ki ga financira agencija SPIRIT, ob podpori Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport. Prijavili in izvedli smo dva projekta “Od ideje do izdelka” in “Kulturni animatorji Ptuja”.

Projekt Spirit – Podjetnost je namenjen osnovnošolcem za spodbujanje podjetniških veščin med mladimi. Skozi delavnice in aktivnosti učenci razvijajo ustvarjalnost, inovativnost ter organizacijske sposobnosti, hkrati pa se učijo sodelovanja in timskega dela.

V sklopu projekta smo izpeljali številne aktivnosti: od delavnic o osnovah podjetništva in priprave Canvasa za razvoj poslovnih modelov, do organizacije prodajnih dejavnosti, kjer so učenci predstavili svoje ideje in pripravili marketinški material.

Glavni cilj je nabava laserskega rezalnika, ki nam bo omogočal številne možnosti razvijanja podjetnosti pri otrocih.

Mentorji: A. Sakelšek, J. Žel, M. Krajnc in D. Polner

PETEK:

V šolo smo učenci matične in podružnične šole prišli ob 15. uri. Najprej smo v gospodinjski učilnici odložili svoje stvari in se preobuli v copate. Potem so nas razvrstili v dve skupini, naša je šla v učilnico 208, kjer smo začeli z izdelavo izdelkov za novoletni bazar, ki jih bo šola podarila v dobrodelne namene za nakup laserskega rezalnika. Izdelali smo različne obeske za ključe in kazala za knjige. Kasneje smo se naučili še kvačkati, vsak pa je naredil svojo zapestnico. Potem je sledila večerja. Skupaj smo se odpravili v jedilnico, kjer nas je pričakala pica. Po večerji smo se razvrstili v učilnice, v katerih smo prespali. Ogledali smo si še film in šli spat.

SOBOTA:

Zjutraj smo se zbudili ob 7. uri. Najprej smo pospravili svoje spalne vreče in učilnico ter odšli na zajtrk. Po zajtrku je sledilo predavanje, kjer smo se naučili, kako ustvariti svoje podjetje in izdelke prodati. Medtem smo imeli še malico. Ob 13. uri smo se odpravili domov polni novih vtisov.

Zapisala: Avrelija Šeruga, 8. b