17. 12. 2019 je potekal šolski Otroški parlament. Naslov letošnje teme je Moja poklicna prihodnost. Srečanje je vodila predsednica šolske skupnosti, učenka Nika Čeh. Po uvodni predstavitvi letošnje teme in že zapisanem našem razmišljanju o poklicih in naši poklicni prihodnosti, smo imeli možnost pridobiti zanimive informacije iz prve roke od gospe in gospoda Kovačec, ki sta uspešna podjetnika in sta bila naša gosta na šolskem parlamentu. Gospa Kovačec je po poklicu učiteljica in gospod Kovačec je gradbenik. V podjetju ona skrbi za finance in on za sestanke in sklepanje novih poslov. Pomagala sta nam odgovoriti na nekaj vprašanj.

  • Kako bi nas navdušili za poklic?
 Izberite si to, kar imate radi in to navežite s poklicem, ki že obstaja.

 

  • Kako bi to spodbudili? Kako bi otroku omogočili, da razvije svoje talente?
Poskusimo mu nuditi, da preizkusi čim več dejavnosti.

 

  • Ali je izobrazba pot do cilja?
Ni nujno, saj lahko nastopijo tudi druge priložnosti.

 

  • Zakaj in kako ste pomislili na idejo o lastnem podjetju?
Denarna kriza, nove priložnosti.

 

  • Ali ste imeli rezervni načrt?
Ne, to je povzročilo veliko tveganje, ves svoj denar, trud sva vložila v to podjetje. Ni bilo druge priložnosti kot uspeh.

 

  • Je ta poklic težek?
Ja, vsak poklic je po svoje težek in vsak zahteva nekakšno delo, spretnost.

 

  • Koliko časa vam vzame en projekt?
Vse skupaj traja 3 leta, od tega je dobro leto gradnje.

 

  • Kako ustvariti svoje podjetje?
Imeti moraš močen karakter, dobro idejo, pogum, veliko potrpežljivosti in tudi malo sreče.

 

Tudi ravnateljica gospa Tatjana Vaupotič Zemljič nam je podala zanimive informacije iz lastnih izkušenj in pomemben nasvet: » Za poklic se odločamo s srcem in ne zaradi denarja. Srednja šola še ne zaključi kariere.«

 

Zapisala: Zoja Šafranko

 

 

 

 

(Visited 46 times, 1 visits today)