V soboto, 13. 10. 2018, smo se ob 6.45 zbrali na železniški postaji Ptuj, saj smo šli na prvi planinski izlet na Lisco. Iz naše šole nas je šlo 21 učencev. Na avtobusu smo bili z našimi planinskimi prijatelji iz Osnovne šole Olgica. Do našega izhodišča smo se vozili dve uri. Ko smo prispeli do našega začetka planinske poti smo se po gozdu povzpeli do prvega postanka, kjer smo se okrepčali z zajtrkom. Po določenem času smo odšli naprej. Pot je bila zahtevna, saj smo se veliko vzpenjali. Ko smo prišli do vasice na poti, smo mislili, da smo že na cilju. Nato so nam vodiči povedali da je hrib, ki se dviga nad nami naš končni cilj. Spili smo vodo in pogumno odšli naprej. Po dolgi prehojeni poti in po vzpenjanjih smo končno prišli do vrha Lisce, ki ima nadmorsko višino 947m. Tam smo izpolnili planinske knjižice ter si dali žig. Malo smo se pozabavali in pomalicali. Na vrhu Lisce je bil smerokaz vrhov, da smo se lažje orientirali kje smo in katere vrhove vidimo v bližini. V dolino smo odšli po lažji poti. Naša skupina je malo zašla, a na koncu smo ugotovili, da smo šli po bližnjici. Prispeli smo veseli in polni energije. Izlet je bil zelo lep.

»FOTOUTRINKI« 

Lana Ornik in Manca Lampič, 5.g

(Visited 118 times, 1 visits today)