12. oktobra 2022 je minilo 20 let od otvoritve nove šolske zgradbe podružnične šole na Grajeni. Prireditev, ki je dogodek obeležila, se je zgodila v petek, 14. 10. 2022. Po uvodnem nagovoru ravnateljice Tatjane Vaupotič Zemljič in županje Mestne občine Ptuj Nuške Gajšek so učenci uprizorili muzikal Levji kralj. Ideja o pripravi in uprizoritvi muzikala se je porodila že pred leti, vendar je zaradi razmer v zadnjih letih čakala »v predalu«.

Že v zgodnjih spomladanskih mesecih tega leta smo učiteljice Maja Smiljan, Mihaela Kukovec in Lara Petek predstavile idejo učencem in izvedle avdicijo za glavne solistične in dramske vloge. Avdicije se je udeležilo približno 40 učencev. Po določitvi vlog smo začeli z vajami, ki so potekale v več delih. Učenci so vadili dramski, solistični in zborovski del. Ker so se hitro bližale poletne počitnice in z njimi dvom, ali nam bo do oktobra uspelo uskladiti vse potrebno, se je porodila ideja o poletnem taboru – intenzivnih vajah. Združili smo moči in se konec avgusta tri dni zares družili v šoli. Vadili smo dramski in pevski del, veliko učencev in učenk pa je pod vodstvom učiteljice Darje Polner pridno izdelovalo kostume in maske, ki smo jih potrebovali za predstavo. Veliko smo vadili, seveda pa smo našli čas še za različne socialne in športne igre.

Mesec september je bil zelo pester, saj smo vsak prosti trenutek izkoristili za vaje. V zadnjih štirinajstih dneh nas je kakšen trenutek zaskrbelo, kaj storiti, če zboli kdo od glavnih igralcev, za katere nismo imeli zamenjav. Kmalu smo takšne misli opustili, kar se je obrestovalo, saj so na dan premiere v šolo prišli vsi v predstavi sodelujoči učenci.

Pred predstavo, v kateri je sodelovalo kar 90 učencev, največ iz predmetne stopnje, je bilo čutiti kar nekaj treme, ki je zbledela kmalu po prihodu publike. Muzikal se je začel s prihodom pevskega zbora v stilu »body percussion«, nato pa so na oder začele prihajati živali iz daljnih afriških dežel. Zgodba o novorojenem levjem mladičku, ki naj bi nekoč postal kralj, in njegovem hudobnem stricu Scaru, ki je želel zasesti prestol, se je odvijala pred polno telovadnico željnih oči in ušes staršev, starih staršev, drugih sorodnikov, učiteljev, ravnateljice, županje in drugih obiskovalcev. Ves trud preteklih mesecev je bil poplačan s stoječim aplavzom obiskovalcev, marsikatero oko starša pa se je zarosilo ob ponosnem pogledu na svojega otroka.

Objavljamo fotografije in posnetek celotne predstave. Prelistajte tudi spletno obliko posebne izdaje šolskega glasila Utrinki

učiteljica Maja Smiljan

(Visited 1.082 times, 1 visits today)