V soboto, 11. 6. 2022, smo se odpravili na zadnji planinski izlet v tem šolskem letu. Naš cilj je bila Uršlja gora, ki leži na Koroškem. Na vrh smo se povzpeli iz Naravskih ledin, kjer smo tudi pojedli malico, da smo si nabrali moči za vzpon. Preden smo prišli do vrha smo opazili skalo z odtisom noge Urške. Vodnik nam je povedal mit o Urški. Na vrhu smo imeli počitek. Opazovali smo naravo. V okolici koče so bile koze in opazovali smo redke rastline. Preden smo se odpravili z vrha Uršlje gore smo si žigosali planinske knjižice in se povzpeli do križa, kjer je najvišja točka gore. Pot navzdol je trajala dve uri. Vmes smo se ustavili pri izviru, kjer smo poskusili čisto naravo vodo. Ko smo prišli do avtobusa smo imeli polurni počitek, pojedli smo sladoled in se polni vtisov odpravili proti Ptuju. Bilo je res zabavno saj smo preživeli dan na svežem zraku in s prijatelji.

Zapisala: Eva Vrabič, 4.g

(Visited 62 times, 1 visits today)