V soboto, 19. 10. 2024, smo se odpravili na drugi planinski izlet v tem šolskem letu. Z avtobusom smo se odpeljali do Svečinskih goric, od tja nas je pot vodila peš vse do Plačkega vrha. Postanek na vrhu je bil dolg, saj smo pomalicali in se posladkali.  Povzpeli smo se tudi na Plački stolp. Kljub megli smo s stolpa občudovali razgled na okoliške kraje. Zelo smo se zabavali, saj so nam učenci drugih šol s stolpa metali listje, ki smo ga na travniku lovili. Naša pot je nato vodila mimo kamnoloma, kjer je sedaj plezališče, vse do azila medvedov. V azilu smo opazovali različne živali kot so medvedi, lame, pavi, pujsi, konji, zajčki, bivoli in še mnoge druge živali. Po ogledu azila smo se peš odpravili do avtobusa, ki nas je v večernih urah pripeljal na Ptuj.

Zapisali: Živa Koštric Trop in Žana Toplak