V soboto, 23. 11. 2019, smo se planinci Grajena odpravili na izlet na Mrzlico in Kal. To je bil zame prvi planinski izlet, zato sem se ga zelo veselil. Prvi vrh, ki smo ga osvojili je bil Mrzlica (1122m), kjer smo se v koči tudi ogreli in spili topli čaj. V koči smo si tudi žigosali planinske knjižice in se družili s prijatelji. Naslednji vrh, ki smo ga osvojili je bil Kal, vendar do tja je bilo veliko blata, kar je bilo posebno doživetje. Nekateri so padli, ampak jaz nisem padel niti en krat. Na poti smo videli šipek, ki je dober za čaj. V koči na Kalu smo imeli malico, zelo pa je bila zanimiva terasa, ki je bila obzidana z drvi za kurjenje. Pot smo nadaljevali do Hrastnika, kjer nas je čakal avtobus. Na izletu sem se imel lepo in komaj čakam že naslednjo avanturo.

FOTOUTRINKI

Jan Čurkovič, 5. g

 

(Visited 125 times, 1 visits today)