V soboto, 21. 9. 2019, smo se s planinskim krožkom odpravili na Debelo peč. Dan smo začeli zelo zgodaj, saj smo se iz železniške postaje odpravili ob sedmih zjutraj. Peljali smo se tudi skozi Bled. Na poti smo opazovali prekrasne gore Julijskih in Kamniško Savinjskih Alp. Do našega cilja smo se začeli vzpenjati blizu Pokljuke. Vmesni postanek smo naredili na Blejski koči, kjer smo se tudi okrepčali in osvežili. Grajenski planinci smo si zadali cilj, da bomo na vrhu Debele peči prvi. Kljub temu, da je bila pot zelo zahtevna, smo zadani cilj tudi dosegli. Za vse nas je bil to prvič osvojeni dvatisočak. Sledil je planinski »krst« in tako smo dobili tudi planinska imena. Pred nami je bil čudoviti razgled na Triglav. Zaradi njegove bližine smo imeli občutek, da se ga lahko dotaknemo. Nad nami so jadrale tudi zanimive ptice, ki jih prej nikoli še nismo videli. Po postanku je sledila pot navzdol, a tokrat z drugim ciljem. Želeli smo priti navzdol zadnji. Na Blejski koči smo uredili svoje planinske knjižice in si jih s ponosom žigosali. Proti večeru smo se varno pripeljali domov, polni vtisov in novih doživetij.

FOTOUTRINKI

Manca Lampič, Kaja Bole, Lana Ornik–6. g

 

(Visited 123 times, 1 visits today)