V soboto, 7. 10. 2023,  smo se s planinci OŠ Grajena odpravili na Slemenovo špico, ki leži v Julijskih Alpah. To je zelo popularna vzpetina v slovenskem visokogorju. Nadmorska višina Slemenove špice je 1911m. Vzpon smo  začeli pri Erjavčevi koči na Vršiču, od koder smo opazovali Ajdovsko deklico, ki je naravno izklesan obraz v skalo. Opazovali smo Jalovec, Prisojnik in ostale gore. Večino časa smo hodili po skalnatem melišču. Pot je bila tehnično zahtevna, vendar zanimiva. Všeč so mi bili macesni, ki so že dobili jesenske barve. Na vrhu Slemenove špice  smo prišli do travnika, na katerem so se pasle ovce. Zelo smo mora paziti, da nam niso pojedle malice iz nahrbtnika. Z razgledne točke na vrhu, smo v dolini opazovali Planico in dolino Tamar. Razgled je bil zelo lep. Ko smo pomalicali smo se odpravili proti avtobusu, ki nas je čakal pri Erjavčevi koči. Pot navzdol se mi je zdela hitrejša. Izlet mi je bil všeč, saj so bili prekrasni razgledi z vrha in zanimiva pot.

                         Zapisal: Luka Raj, 9.g

(Visited 86 times, 1 visits today)