10.10. 2024 smo se predstavniki šole odpravili na našo 1. sejo Otroškega mestnega sveta v šolskem letu 2024/2025. Sestavljen iz 24 predstavnikov ptujskih šol. Predstavniki naše šole v letošnjem šolskem letu smo: Neža Brlek, Anej Majcen, Lara Kupčič in Kaja Preložnik. Na začetku nas je lepo pozdravila županja Nuška Gajšek. Zaželela nam je uspešno delo in dobro sodelovanje.

Spoznali smo tudi novo že osmo mini županjo Hano Kmetec iz Osnovne šole Olge Meglič. Tudi ona nam je zaželela dobro sodelovanje v upanju, da bomo skupaj nabrali obilo dobrih idej.

Po pozdravnem nagovoru mini županje pa nam je bil predstavljen projekt Ptuj-otrokom prijazno Unicefovo mesto. Sledila je kratka predstavitev o naših dejavnostih v Tednu otroka. Sledil je sproščen pogovor z go. Županjo. Podali smo še nekaj pobud in predlogov.

Kaja Preložnik