V četrtek, 4. maja smo se učenci 4. g odpravili v mesto. Najprej nas je avtobus pobral pred šolo in nas odpeljal do parkirišča pod Ptujskim gradom. Od tam smo pot nadaljevali na grad.  Na vrhu gradu je bil prelep razgled na naše mesto, pod gradom pa nas je že čakala vodička.

Vodička nas je vodila skozi staro mestno jedro. Ustavili smo se se pri Orfejevem spomeniku, kjer smo izvedli veliko zanimivih stvari. Najbolj nam je bilo zanimivo to, ko je vodička povedala zgodbo, zakaj ima zvonik uro samo na treh straneh. Po legendi naj bi bila ura samo na treh straneh za to, ker kraljeva družina ni želela darovati denarja za gradnjo. Ljudje v znak protesta niso naredili ure na strani, ki gleda proti gradu.

Ogled smo nadaljevali proti mestni hiši. Tam smo si ogledali vrteško razstavo in poročno dvorano. V poročni dvorani nas je sprejela gospa županja in nam razdelila sladoled. Malo smo se pogovarjali in odšli nazaj v šolo.

Izak Gaj Terbuc, 4. g

(Visited 42 times, 1 visits today)