V petek, 3. 6. 2022, smo na šoli gostili znanega pisatelja Primoža Suhodolčana. Zagotovo vsi učenci poznajo Petra Nosa, tega malega vragca, ki je vedno poln najbolj domiselnih potegavščin in smeha. Če nisi dobre volje, pač vzameš knjigo Petra Nosa v roke in že se ti pričara nasmeh.

Pa številne pravljice, ki jih je napisal, od muhe do osla, od kure do … do …  no do Popka, ki pripoveduje te pravljice. Zabavno, zares, v teh pravljicah ne moreš ostati brez smeha na obrazu.

O sebi je Primož zapisal, da je popolnoma zasvojen z branjem, je eden redkih, ki bere celo navodila za uporabo. Pri nas je ravno obratno, najprej vključiš nov stroj, potem čakaš, čakaš … če se kaj zalomi, morda šele takrat pridejo na vrsto navodila.

Ni mi jasno, kako je lahko kuža zaljubljen kot pes … in kakšno vezo imajo vitezi s kravami in če ti stara muha pade v juho, ek, ek … da je to potem dobra juha. In zvečer, ko gre Primož spat, se ne pokrije z odejo, temveč z ribo.

Pa še bi se lahko vrteli v takšnem napetem domišljijskem svetu …

Jelica Primožič, knjižničarka

(Visited 85 times, 1 visits today)