V ponedeljek, 13. 5. 2024 smo četrtošolci smo odšli v mesto. Ko smo prispeli v mesto, smo najprej šli na Ptujski grad. Od tam je bil čudovit razgled na mesto Ptuj. Potem smo se odpravili na tržnico. Tam smo se lahko prosto igrali, dokler ni prišla vodička. Z njo smo odšli do cerkve sv. Jurija. Tam nam je povedala veliko zanimivih stvari kot recimo: da je bil enkrat v cerkvi rop…   Potem smo se odpravili do mestnega stolpa in vodička nam je povedala, da bo septembra odprt za vse ljudi in si ga bomo lahko šli pogledat od znotraj. Ogledali smo si še: Mestno gledališče, Orfejev spomenik, mačje glave,  Miheličevo Galerijo, staro in novo Mestno hišo. V Mestni hiši nas je pričakala gospa županja in nam prinesla sladoled. Super smo se imeli.

 Iva Bezjak, Lia Mešanović in Gal Gabrovec, 4. g

(Visited 34 times, 1 visits today)