V soboto, 7. 12. 2019, nas je pot vodila do Zagreba. Najprej smo se ustavili v tehničnem muzeju Nikola Tesla. Po ogledu muzeja, Teslovih eksperimentov in planetarija, nas je pot vodila do umetniškega paviljona, kjer smo si ogledali razstavo največjega ameriškega kiparja, Calderja. Nato smo se odpravili v center mesta. Najedli smo se v restravraciji McDonald’s, se sprehodili po mestu in se srečali s slovensko vodičko, ki v Zagrebu že dlje časa tudi živi. Ko se je stemnilo, smo se sprehodili skozi tunel, ki je imel na sredini lepo zimsko okrasitev. Na drugi strani tunela smo prišli do obzidja, od koder bi ob lepem vremenu videli velik del mesta. Na poti do avtobusa smo si ogledali še drsališče in se nato odpeljali nazaj na Ptuj.

“FOTOUTRINKI”

Zapisala: Vita Slana, 7. b, fotografije: Darja Polner

 

(Visited 84 times, 1 visits today)