Rdeča nit letošnjega dneva šole je bila film. To temo smo izbrali, ker je letos minilo 70 let od premiere filma, ki ima neprecenljivo vrednost slovenske kulturne dediščine. Govorimo o prvem slovenskem mladinskem filmu Kekec.

Od 12. do 14. 4. 2022 smo se ukvarjali z animacijo filma. Društvo Slon nam je predstavilo filma Tudi miši gredo v nebesa za učence od 1. do 5. razreda in Prinčevo potovanje za predmetno stopnjo. Po ogledu filmov smo imeli voden pogovor o animaciji in delavnice, kjer so učenci izdelovali optične igrače (tavmatrope, slikofrce, flipbloke), fraktalne like, animirane filme…

Izdelke smo razstavili in si jih z veseljem ogledali (galerija).

Teden smo zaključili s kulturnim dnevom, ko so si učenci ogledali posneto prireditev in slovenski film. Učenci od 6. do 9. razreda so se preizkusili tudi z gledališko igro, ki so nam jo predstavili v šolski telovadnici.

Vabljeni, da si ogledate prireditev. 

Slikofrc
Moja prva risanka
9. g – izdelava risanke
Mutaskop
(Visited 201 times, 1 visits today)