V petek, 10. maja 2024, smo se ponovno srečali na priljubljeni  prireditvi “Spoznavajmo države EU”, Letošnja tema je bila “Naravni viri in ekologija ”.

Učenci, otroci, dijaki ptujskih in okoliških šol so pred MO Ptuj predstavili svoje države.

Naši učenci so tudi letos zastopali Luksemburg. Osredotočili so se na naravne vire ter  ohranjanje narave. Predstavili so tudi naravne parke v državi. Luksemburg ima kljub relativno majhni površini bogato naravno dediščino, ki jo želi ohraniti in varovati.

Na odru so se naši folkloristi predstavili z luksemburškim ljudskim plesom.

Z dvigom zastav v Evro parku na Ptuju smo tako obeležili 20. obletnico vstopa Slovenije v EU.

Drugo leto ponovno zastopamo LUKSEMBURG in sicer na temo: Avtohtone rastlinske in živalske vrste, ogroženost in ukrepi države v boju proti ogroženosti.

Mentorice: Elka Mlakar,  Lara Petek in  Martina Prejac

Na fotografijah si lahko ogledate nekaj utrinkov…..