V torek, 22. 2 2022, smo imeli otroški medobčinski parlament. Iz naše šole sem se otroškega medobčinskega parlamenta udeležila jaz. Tudi letos je bila tema »Moja poklicna prihodnost«. Najprej smo se pogovarjali o vlogi staršev pri izbiri poklica. Ugotovili smo, da je vloga staršev pri izbiri poklica pomembna, ampak se kljub temu moramo odločiti sami. Vsi smo bili mnenja, da nas starši morajo v vsakem primeru podpirati. Druga stvar, katero smo obravnavali je bila izbira poklica (skrbi in pričakovanja). Ugotovili smo, da imamo učenci težave kot so npr. slab učni uspeh, slabo poznavanje poklicev, nizka samopodoba, lahko pa se zgodi, da je vpis v določeno šolo omejen, … Pogovarjali smo se tudi o poklicu in uspehu. Menili smo, da nam poklic pomeni več kot uspeh. Zadnja stvar, ki smo jo obravnavali pa je bila možnost izbire poklica (jih imamo ali ne?). Ugotovili smo, da imamo učenci veliko izbiro poklicev, ampak je problem v tem, da poznamo zelo malo poklicev. Na koncu smo imeli volitve ter smo izzvolili dva učenca, ki bosta odšla v Ljubljano na nacionalno zasedanje Ptujske regije.

Sodelovanje na medobčinskem otroškem parlamentu mi je bilo zanimivo, saj je bila to zame nova izkušnja.

Blažka Brlek 7.g

Več <<<